Windows 10 Nasıl Sıfırlanır?

Windows 10 Nasıl Sıfırlanır?

Kullanmakta olduğunuz Windows 10 sorunlu çalışmaya başladıysa veya virüs gibi zararlı yazılımlara maruz kaldıysanız Windows 10′ un Sıfırlama özelliği ile bilgisayarınızı kolayca formatlayabilirsiniz. Sadece birkaç tıklama ile bilgisayarınızı sıfırlamak için aşağıdaki adımları izlemeniz yeterli.

Windows 10 Nasıl Sıfırlanır?

Önemli! Burada yapacağınız seçimler bilgisayarınızı sıfırlayacağı için yanlış yaptığınız seçimler veri kaybına neden olabilir. Bu sebeple yapacağınız işlemler sizin sorumluluğunuzda olup yaşadığınız sorunları ve aklınıza takılanları yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Windows 10 yüklü bilgisayarınızı sıfırlamak için öncelikle Başlat menüsünden Ayarlar‘ a girin.

Windows 10 Nasıl Sıfırlanır?

Ayarlar sayfasından Güncelleştirme ve Güvenlik bölümüne girin.

Windows 10 Nasıl Sıfırlanır?

Buradan Kurtarma sekmesine geçin ve Bu Bilgisayarı Sıfırla başlığı altında bulunan Başlayın Düğmesine tıklayın.

Windows 10 Nasıl Sıfırlanır?

Bu aşamadan sonra eğer resim müzik gibi kişisel dosyalarınızı saklamak istiyorsanız Dosyalarımı sakla seçeneğini seçin. Fakat bilgisayarınızın tamamen sıfırlanmasını istiyorsanız Her şeyi kaldır seçeneğine tıklayın.

Dikkat Her şeyi kaldır seçeneği bilgisayarınızdaki tüm verileri silecektir.

Windows 10 Nasıl Sıfırlanır?

Eğer bilgisayarınızda birden fazla sabit disk ve bölümlenmiş alan bulunuyorsa Windows hangi diskleri sileceğini soracaktır.

Burada sadece Windows un kurulu olduğu diski temizlemek için Yalnızca Windows’un yüklendiği sürücü seçeneğini seçin. Fakat bilgisayarınızda bulunan bütün disklerin temizlenmesini istiyorsanız ikinci seçenek olan Tüm sürücüler seçeneğini seçmelisiniz.

Windows 10 Nasıl Sıfırlanır?

Bu işlemden sonra tek yapmanız gereken beklemek. Windows yaptığınız seçimlere göre bilgisayarınızı kolayca sıfırlayacaktır. İşlem bittiğinde tertemiz formatlanmış bir Windows 10 sizi bekliyor olacak.

Windows 10 hakkında yeni bilgiler için bizi takip etmeye devam edin.

Post a Comment

Daha yeni Daha eski