Windows 10 Fotoğraflar Geç Açılıyor Sorunu Nasıl Düzeltilir?

Windows 10 Fotoğraflar Geç Açılıyor

Windows 10 işletim sistemi ile gelen Fotoğraflar uygulaması birçok bilgisayarda geç açılıyor. Sizin de Windows 10 bilgisayarınızda Fotoğraflar uygulaması ile açtığınız fotoğraflar yavaş açılıyorsa bu sorunun çözümü için aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.

Windows 10 Fotoğraflar Geç Açılıyor Sorunu Nasıl Çözülür?

Öncelikle bu sorunun nedeni Windows 10 ile gelen fotoğraflar uygulamasının bazı sistemlerde gereksizce yavaş çalışıyor olmasından kaynaklanıyor. Çözümü oldukça basit olan bu sorun için Windows 7 işletim sisteminde bulunan fotoğraf görüntüleyicisi programını Windows 10’a ekleyebilirsiniz. Windows 10 fotoğraf görüntüleyicisi nasıl yüklenir sorusunun cevabı da oldukça basit.

Bunun için ilk adımda buraya veya aşağıdaki linke tıklayarak Windows Fotoğraf Görüntüleyicisi Windows 10 üzerinde etkinleştimek için gerekli dosyayı bilgisayarınıza indirin.

Windows Fotoğraf Görüntüleyicisi İndir

İndirmiş olduğunuz rar dosyasının içeriğini bilgisayarınıza çıkardığınızda 2 adet .reg uzantılı dosya ile karşılaşacaksınız. Bu dosyalardan biri Windows Fotoğraf Görüntüleyiciyi etkinleştirmenize diğeri ise pasifleştirmenize olanak sağlamaktadır.

Windows 10 üzerinde Fotoğraf Görüntüleyicisini etkinleştimek için “Etkinlestir – WindowsFotografGoruntuleyici.reg” isimli dosyayı çalıştırın ve ekranda açılan bildirim için Evet seçeneğine daha sonra da Tamam seçeneğine tıklayın.

Bu aşamadan sonra bilgisayarınızda açmak istediğiniz fotoğrafa sağ tıklayın ve Birlikte Aç > Başka bir uygulama seç seçeneğini seçin.

Bu listede Windows Fotoğraf Görüntüleyicisi programını seçin ve aşağıda bulunan “açmak için her zaman bu uygulamayı kullan” seçeneğini işaretleyip tamam butonuna tıklayın.

Tüm bu adımları eksiksiz uyguladıktan sonra Windows 10 işletim sisteminizde açacağınız resimler artık Windows Fotoğraf Görüntüleyicisi ile çok daha hızlı açılacaktır. Aklınıza takılanları yorum bölümünden sormayı ve daha fazla rehber içeriği için bizi takip etmeyi unutmayın.

Post a Comment

Daha yeni Daha eski