Bilgisayarda Emojiler Nasıl Kullanılır?

Akıllı telefonlar ile mesajlaşırken veya sosyal medya gibi uygulamalarda paylaşım yaparken sıklıkla kullanılan emojileri bilgisayar tarayıcısında da kullanmak oldukça kolay. Bunun için tek yapmanız gereken tarayıcınıza eklenti kurmak veya çeşitli emoji sitelerinden kullanmak istediğiniz emojiyi kopyalayıp tarayıcınızda paylaşmak istediğiniz yere yapıştırmak. Dikkat etmeniz gereken tek nokta kullandığınız tarayıcının güncel bir tarayıcı olması ve emoji desteğini sağlaması. 

Güncel – Windows 10 Üzerinde Emoji Kullanma

Eğer Mayıs 2019 güncellemeleri yüklü güncel bir Windows 10 kullanıyorsanız klavyeden Windows ve : tuşlarına aynı anda bastığınızda açılan küçük pencereden emojileri kullanabilirsiniz.

Windows 10 Üzerinde Emoji Kullanma

Güncel – Chrome Son Sürümde Emoji Kullanma

Chrome web tarayıcısının güncel sürümlerinde emoji eklemek istediğiniz metin kutusuna sağ tıklayarak en üstte bulunan emoji seçeneğinden kolayca ekleyebilirsiniz. Buraya tıklayarak Google Chrome 2019 yılı en güncel sürümünü yükleyebilirsiniz.

Chrome Son Sürümde Emoji Kullanma

Emoji Siteleri

Eğer eklenti kullanmak istemiyorsanız aşağıdaki sitelerden kullanmak istediğiniz emojiyi bulup kolayca kopyalayıp kullanabilirsiniz.

  1. getemoji.com
  2. emojikeyboard.org

Google Chrome Eklentileri ile Emojileri Kullanma

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak Google Chrome için emoji eklentilerine ulaşabilirsiniz. Örnek olarak Emoji Input eklentisini yükledikten sonra tarayıcınızın sağ üst köşesinde çıkacak olan simgeye tıklayıp istediğimiz emojiyi kolaylıkla kopyalayabilirsiniz.

Google Chrome Eklentileri ile Emojileri Kullanma

Google Chrome Emoji Eklentileri

Post a Comment

Daha yeni Daha eski