Android Telefonlarda USB Hata Ayıklama Nasıl Etkinleştirilir?

Android USB Hata Ayıklama

Android uygulama geliştiricileri için olan bu rehberde, geliştirdiğimiz Android uygulamaları sanal emülatör yerine sahip olduğumuz Android telefon üzerinde test edebilmek veya bunun gibi farklı işlemleri yapabilmek için USB Hata Ayıklamayı nasıl etkinleştireceğinizi bulabilirsiniz.

Android Telefonlarda USB Hata Ayıklama Nasıl Aktif Edilir?

Öncelikle telefonunuzun Ayarlar bölümüne girin. Burada en alt kısımda bulunan Telefon Hakkında kısmına girin.

Açılan ekranda Yazılım Bilgileri bölümüne girin. Bu ekran bazı Android cihazlarda daha farklı olabilir. Bu durumda yapmanız gereken hakkında bölümünden Yapı/Yapım Numarası seçeneğini bulmaktır.

Daha sonra Yapım Numarası seçeneği üst üst dokunmanız gerekiyor.

Yapım Numarası seçeneğine yaklaşık olarak 8 kez üst üste dokunduğunuzda artık telefonunuzda Geliştirici Seçenekleri etkinleştirilecektir. Artık telefonunuzun ilk Ayarlar ekranına geri dönüp Geliştirici Seçenekleri bölümünü görebilirsiniz. 

USB Hata Ayıklamayı etkinleştirmek için Geliştirici Seçenekleri‘ne giriş yapın ve USB Hata Ayıklama seçeneğini etkinleştirin.

Bu işlemden sonra artık telefonunuzda USB Hata Ayıklama seçeneği etkinleştirilmiş olacaktır. Şimdi telefonunuzu USB kablo ile bilgisayarınıza bağlayın ve telefonunuzun varsa ekran kilidini açıp ekranda göreceğiniz “USB hata ayıklaması izin verilsin mi?” seçeneğini onaylayarak telefonunuza mevcut bilgisayarınız için gerekli izni verebilirsiniz.

İşte bu kadar. Artık telefonunuzun USB hata ayıklaması için gerekli tüm adımları tamamlamış oluyoruz. Aklınıza takılanları yorumlardan sormayı unutmayın.

Post a Comment

Daha yeni Daha eski