WhatsApp Web Karanlık Mod Nasıl Açılır?

WhatsApp Web Karanlık Mod Nasıl Açılır?

Popüler mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp’ın mobil cihazlarda sıkça tercih edilen karanlık modunu WhatsApp Web sürümünde de kullanmanın bir yolu keşfedildi.

Karanlık Mod Nedir?

Karanlık diğer adıyla koyu mod, mobil ve masaüstü cihazlarda uygulamaları kullanırken ekranın daha az göz yorması açısından tercih edilen faydalı bir özelliktir.

WhatsApp Web Karanlık (Koyu) Mod Nasıl Etkinleştirilir?

Bilgisayarınızın tarayıcısı üzerinden WhatsApp’ı kullanmanızı sağlayan WhatsApp Web sürümünde karanlık mod şuan için resmi olarak sunulmuş bir özellik değil. Bu sebeple nasıl yapıldığına geçmeden önce yapacağınız işlemlerin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve adımları uygularken dikkatli olmayı unutmayın.

Ek olarak henüz sunulmuş bir özellik olmadığı için WhatsApp Web’i her açtığınızda bu ayarı yapmanız gerekecek.

Google Chrome, WhatsApp Web Karanlık Mod Nasıl Açılır?

Eğer Google Chrome web tarayıcısını kullanıyorsanız aşağıdaki adımları takip ederek karanlık mod özelliğini deneyebilirsiniz.

İlk olarak bilgisayarınızın tarayıcısından https://web.whatsapp.com/ adresine girin ve QR kodu kullanarak mevcut WhatsApp hesabınız ile oturum açın.

Giriş yaptıktan sonra eğer Google Chrome tarayıcısını kullanıyorsanız klavyenizden F12 tuşuna basın veya WhatsApp Web ekranının boş bir alanına sağ tıklayarak İncele seçeneğini seçin.

Açılacak olan Geliştirici Araçları panelinde web sayfasına ait kodları göreceksiniz. Burada üst kısımlarda bulunan <body class=”web”> etiketini bulun.

Bu etiket üzerindeki “web” yazısına çift tıklayarak bunu “web dark” olarak değiştirin.

Bu işlemi uyguladıktan sonra WhatsApp Web karanlık moda geçmiş olacaktır.

Eğer işlemler sırasında beklenmedik bir durum ile karşılaşırsanız CTRL + F5 ile tarayını sayfanızı yenilemeniz sorunu düzeltebilir. Ayrıca aklınıza takılanları yorum bölümünden sormayı unutmayın.

Post a Comment

Daha yeni Daha eski