18 Kasım 2017 Burak Kılıç Teknoloji

Bir zamanların Efsane Telefonu Nokia 3310 Yenilenen Tasarımı ile Resmi Olarak Tanıtıldı!

Özellikle sağlamlık konusunda zamanının en başarılı telefonlarından biri olan Nokia 3310 yenilenen tasarımı ile tekrar üretiliyor.

Barselona’da düzenlenen, 27 Şubat itibari ile başlayan ve 2 Mart tarihinde sona erecek olan MWC 2017’de (Mobil Dünya Kongresi) birçok ünlü markanın yeni dönemde satışa sunacağı mobil cihazlar tanıtılıyor.

Microsoft’a satılmasından sonra bir süre telefon piyasasından uzak kalan Nokia’da MWC 2017 etkinliğinde yeni telefon modellerini tanıtan markalar arasında yerini aldı. Yeni modelleri ile oldukça iyi bir dönüş yapacak gibi görünen Nokia’nın tanıtımını yaptığı en dikkat çekici model ise bir zamanların efsane telefonu olan 3310 modeli. Uzun zamandır beklenen ve hakkında birçok söylenti ve konsept ortaya atılan yeni nesil Nokia 3310 sonunda resmi olarak tanıtıldı.

Bundan 17 sene yıl önce 2000 yılında ilk kez duyurulan ve sağlamlığı, uzun pil ömrü ve bağımlılık yapan yılan oyunu ile bir zamanların en popüler telefonlarından biri olan 3310 yenilenen tasarımı ile tekrar telefon piyasasına dönüş yaptı.

Bir aya kadar bekleme süresi sunan ve 4 farklı renge sahip olan yeni Nokia 3310 modelinin satış fiyatı ise 49 dolar olarak belirlenmiş. Telefonda ayrıca Nokia ile özdeşleşen efsane yılan oyununun da yenilenmiş versiyonu bulunacak.

Teknik özellikleri konusunda günümüz telefonlarından oldukça uzak olan yeni 3310 bir zamanların efsanesini yeniden canlandırabilir mi bilmiyoruz fakat elimizden telefon düşüremediğimiz ve internet bağımlısı haline geldiğimiz bu zamanda bu tarz telefonlar bizler için ufak bir kaçış ve geçmişe dönüş olabilir.

Yorum

Yorumlar

Hiç yorum yok. İlk yorumu sen yapabilrsin.