16 Mayıs 2019 brkwel Teknoloji

En İyi Ücretsiz Office Programları (Windows)

Metinler, hesap tabloları, slayt ve sunumlar gibi ofis dosyaları oluşturup düzenleyebileceğiniz en iyi üç ücretsiz ofis programı bu yazımızda.

Bilgisayarınızda ofis uygulamalarını çok fazla kullanıyor ve Microsoft Office gibi başarılı fakat ücretli office programlarına para ödemek istemiyorsanız aşağıda paylaşacağımız ücretsiz ve açık kaynaklı üç ofis programı ile metinlerinizi, hesaplarınızı slayt ve sunumlarınızı kolayca oluşturup düzenleyebilirsiniz. Hatta çizimler, matemetiksel ve bilimsel formüller hazırlayabilirsiniz. Ayrıca Word, Excel, Powerpoint gibi dosya formatlarını da bu programlar ile kolayca açabilirsiniz.

Her iki program da Microsoft Office uygulamalarına oldukça benzeyen sade ve kullanışlı bir arayüze sahip ve öğrenmesi de oldukça basit. Programların Windows sürümlerine aşağıda paylaşacağımız linklerden ulaşabilirsiniz.

LibreOffice (Ücretsiz)

Temel ofis uygulamalarının yanı sıra çizim, formül ve veritabanı araçlarını da içeren LibreOffice, Microsoft Office eşdeğerinde ve tamamen ücretsiz bir ofis programıdır. İçerisinde barındırdığı Writer, Calc, Impress, Draw, Base, Math ve Charts uygulamaları ofis dosyalarınızı kolayca oluşturmanızı ve düzenlemenizi sağlar. Programın Türkçe dil desteği de mevcuttur. Aşağıdaki bağlantıdan ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

LibreOffice Ücretsiz İndir

OpenOffice (Ücretsiz)

 Tamamen ücretsiz ve açık kaynaklı bir ofis programı olan OpenOffice, Apache tarafından geliştirilmektedir. İster uygulamanın kendi formatında dosyaları oluşturup düzenleyebilir isterseniz de Microsoft Office formatında dosyaları kolayca açıp değişiklik yapabilirsiniz. Türkçe dil desteği bulunan programı aşağıdaki linkten ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

OpenOffice Ücretsiz İndir

Google Dökümanlar

Google Dökümanlar, ücretsiz ve online olarak ofis uygulamalarını bir arada barındırmaktadır. Sadece Google hesabınız ile kayıt olup giriş yaparak kullanabileceğiniz bu web uygulaması ile ofis dosyalarınızı kolayca düzenleyebilir ve internet olan her ortamda bu dosyalara kolaylıkla erişebilirsiniz. İçerisinde bulunan Döküman, Tablo, Slayt ve Form uygulamalarını web tarayıcınız üzerinden herhangi bir yükleme yapmadan kullanabilirsiniz. Aşağıdaki linkten sayfaya ulaşabilirsiniz.

Google Dökümanlar için tıklayın.

Yorum


Yorumlar

Hiç yorum yok. İlk yorumu sen yapabilrsin.