LibreOffice (Ücretsiz Office) - İndir

Ücretsiz - windows - 298 MB
Hemen İndir
İndirme linkleri üretici sayfalarından alınmaktadır.
11 Mart 2020

Açıklama

Ücretsiz ve açık kaynaklı bir program olan LibreOffice temel ofis uygulamalarını içermektedir. Microsoft Office eşdeğerinde ve tamamen ücretsiz bir ofis programıdır. İçerisinde barındırdığı Writer, Calc, Impress, Draw, Base, Math ve Charts uygulamaları ile kolaylıkla ofis dosyaları oluşturabilir ve düzenleyebilirsiniz. Ücretsiz olması açısından kamu kuruluşları, eğitim kurumları ve diğer kurumlarda oldukça yaygın kullanılmaktadır.

Writer

Uygulamanın içerisinde barındırdğı Microsoft Word benzeri bir kelime işlemcidir. Metinlerinizi kolaylıkla hazırlayabilir, biçimlendirebilir ve düzenleyebilirsiniz. Ayrıca içerisinde otomatik tamamlama ve yazım denetimi gibi özellikleri de barındırmaktadır.

Calc

Calc hesaplamalarda oldukça işinize yarayacak bir hesap tablosudur. Öğrenilmesi oldukça kolaydır. Ayrıca LibreOffice şablon deposundan hazır yapılmış hesap tablosu şablonlarını kolayca indirebilirsiniz. Microsoft Excel dosyalarını kolaylıkla açabilir ve Excel veya PDF formatında dosyalar da kaydedebilirsiniz.

Impress

Sunumlar ve slaytlar hazırlayıp düzenleyebileceğiniz ücretsiz sunum uygulamasıdır. Impress, sunumunuza biçem ve zengin içerik eklemek için çok sayıda kullanımı kolay çizim ve diyagram araçlarını içerisinde sunar. Ayrıca, LibreOffice şablon deposundan sunum şablonlarını kolayca indirebilirsiniz.

Draw

Bir çizim aracı olan Draw, hızlı ve basit çizimlerden karmaşık planlara kadar her şeyi üretmenize ve grafikler hatta diyagram ve akış şemaları oluşturmanıza imkan sunar. Nesneleri iki veya üç boyutta döndürme yeteneği ile işleyebilirsiniz. “3B Denetçisi” size küre, halka, küp ve diğer nesnelere erişim imkanı verir.

Math

Math, LibreOffice içerisinde bir formül düzenleyicisidir. Metin belgelerinize, hesap tablolarınıza, sunumlarınıza ve çizimlerinize mükemmel biçimlendirilmiş matematiksel ve bilimsel formüller eklemeniz için size yardımcı olabilecek bir araçtır.  Formülleriniz kesirli sayılar, üslü ve tabanlı sayılar, integraller, matematiksel işlevler, eşitsizlikler, denklemler ve matrisler gibi birçok ögeden oluşabilir.

Base

Veritabanları için güçlü bir yönetici aracı olan Base MySQL, Adabas D, MS Access ve PostgreSQL gibi veritabanları için yönetim imkanı sunar. İlave olarak JDBC- ve ODBC- standart sürücüleri için destek verir. Ayrıca var olan diğer veritabanı motorlarına da sanal olarak bağlanmanıza olanak sağlar.

Sürüm Bilgileri: Windows için LibreOffice 5.3.7 stabil sürümüdür. Daha yeni test sürümlerine buradan ulaşabilirsiniz. Türkçe ve ücretsizdir. 32 ve 64 bit olarak indirebilirsiniz.

Yorum

Yorumlar

Hiç yorum yok. İlk yorumu sen yapabilrsin.