Notepad++ - İndir

Windows
Ücretsiz - 2.7 MB
Editör Puanı:
Hemen İndir İndir (64 Bit)

İndirme linkleri üretici sayfalarından alınmaktadır.

Oldukça gelişmiş ve tamamen ücretsiz bir metin editörü olan Notepad++ birçok programlama dilini desteklemektedir.
Güncelleme: 01.01.2018

Ekran Görüntüleri

Notepad++

Açıklama

Tamamen ücretsiz ve oldukça gelişmiş bir metin editörü olan Notepad++ özellikle programcıların olmazsa olmazlarından biridir. Notepad++ birçok programlama dilini desteklemekte ve renklendirme (Syntax Highlighting) yapabilmektedir. Ayrıca çeşitli eklentilere de sahip olan bu programTürkçe de dahil olmak üzere birçok farklı dili desteklemektedir.

Geliştirmekte olduğunuz programlama dilini tanımladıktan sonra otomatik renklendirme (Syntax Highlighting) yapabilen program ayrıca kişiselleştirilmiş renklendirme (User Defined Syntax Highlighting) desteği de sunmaktadır. Gelişmiş bul ve değiştir özelliğinin yanı sıra yazdığınız dile ait tagları da otomatik olarak tamamlayabilmektedir. Çoklu dosya düzenlemeleri yapabilme imkanı sunan Notepad++ ile dosyalarınızı istediğiniz kodlama türünde kolaylıkla kaydedebilirsiniz. Programın makro desteği de bulunmaktadır.

Döküman haritası ile satır sayısı fazla olan dosyalarda kolaylıkla dolaşabilmenizi sağlayan program ayrıca fonksiyon listesi ve multi-editing yani birden fazla satırı aynı anda seçip düzenleme gibi işinizi kolaylaştıracak eksta özellikler de sunmaktadır.

Desteklediği Programlama Dilleri

Ada, asp, Assembly, AutoIt, Batch, C, C++, C#, Caml, Cmake, COBOL, CoffeeScript, CSS, D, Diff, Flash ActionScript, Fortran, Gui4CLI, Haskell, HTML, INNO, Java, Javascript, JSP, KiXtart, LISP, Lua, Makefile, Matlab, MS-DOS, INI file, NSIS, Normal Text File, Objective-C, Pascal, Perl, PHP, PostScript, PowerShell, Properties, Python, R, Resource file, Ruby, Shell, Scheme, Smalltalk, SQL, TCL, TeX, Visual Basic, VHDL, Verilog, XML, YAML

Sürüm Bilgileri: Windows sürümüdür ve ücretsizdir. 32 ve 64 bit olarak istediğiniz seçeneği indirebilirsiniz. Türkçe dil desteği mevcuttur.

Yorumlar