26 Ekim 2019 brkwel Teknoloji

Minecraft Modları Nasıl Yüklenir? En İyi Minecraft Modları

Bu yazımızda oldukça geniş bir oyuncu kitlesine sahip olan Minecraft'a nasıl mod yükleneceğini ve sizler için derlediğimiz en iyi Minecraft modlarını bulabilirsiniz.

Minecraft, tamamen dinamik şekilde oluşturulan sonsuz haritası ve sunduğu yaratıcı oyun mekanikleri ile çıktığı günden bu yana oldukça ilgi gören bir hayatta kalma oyunu olmaya devam ediyor. Hayatta kalma oyunu diyoruz ancak Minecraft desteklediği modlar sayesinde bir hayatta kalma oyunundan çok daha fazlasını içerisinde barındırıyor. Yükleyeceğiniz modlar ile oyun içerisinde yapabileceğiniz geliştirmelerin yanı sıra aklınıza gelebilecek bir çok farklı oyun formatını da oynama imkanını sunabiliyor. Oyun pc ve mobil için ücretli ancak oyunu bir kere satın aldıktan sonra yükleyebileceğiniz tamamen ücretsiz sayısız mod bulunuyor.

Buraya tıklayarak Minecraft’ın deneme sürümünü deneyimleyebilir ve isterseniz oyunu kendi sitesinden satın alabilirsiniz.

Minecraft Modları Nasıl Yüklenir?

Minecraft’a mod yükleyebilmek için öncelikle bilgisayarınızda yüklü olan Minecraft Forge’u bilgisayarınıza indirip yüklemeniz gerekiyor. Aşağıdaki linke tıklayarak Minecraft Forge eklentisini oynayacağınız Minecraft sürümüne göre kolayca indirebilirsiniz.

Minecraft Forge İndir

Açılan sayfada öncelikle sol menüden mod yükleyeceğiniz Minecraft sürümünü seçmeniz gerekiyor. Forge son sürümleri desteklese de birçok mod Minecraft’ın önceki sürümleri ile uyumlu çalışıyor. Oyunun mod desteği en iyi sürümlerinden biri olan 1.7.10 sürümünü indirmenizi tavsiye ediyoruz. Çünkü birçok mod Minecraft’ın 1.7.10 sürümü ile uyumlu olarak çalışıyor. Ancak yeni sürümleri destekleyen modlar yükleyecekseniz oynayacağınız sürüme göre Forge’u indirebilirsiniz. Bu tercih tamamen size kalmış bir durum. 

Sürümünüzü seçtikten sonra sayfanın sağ tarafında bulunan Download Recommended kısmındaki Windows Installer butonuna tıklayarak Minecraft Forge’u ücretsiz olarak bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Bu aşamadan sonra Forge’u yüklemek bilgisayarınıza indirdiğiniz .exe dosyasını çalıştırın. Eğer Forge yükleme dosyasını çalıştırdığınızda “The registry refers to a nonexistent Java Runtime Edition… Sistem belirtilen yolu bulamıyor.” şeklinde bir hata alıyorsanız buraya tıklayarak bilgisayarınıza Java kurulumunu yapmanız gerekiyor. Açılan sayfada Windows bölümünden Java yükleyiciyi bilgisayarınıza indirip kurabilirsiniz. Bu adımdan sonra Forge yükleyici sorunsuz açılacaktır.

Forge yükleyiciyi çalıştırdıktan sonra açılan pencerede Install client seçeneğini seçip OK butonuna tıklamanız yeterli olacaktır.

Yükleyici otomatik olarak gerekli dosyaları indirip bilgisayarınıza kuracaktır.

Bu aşamadan sonra Minecraft Launcher uygulamasını çalıştırıp oyunu başlatmadan önce sürüm olarak Forge’u seçmemiz gerekiyor. Sürüm seçimini yaptıktan sonra oyunu çalıştırabilirsiniz.

Eğer Forge sorunsuz olarak yüklendiyse oyunu başlattığınızda oyun ekranının sol altında Forge sürümü ile ilgili bilgilendirmenin görünüyor olması lazım. Eğer buraya kadar sorunsuz olarak kurulumu yaptıysanız artık oyunu kapatıp istediğiniz modları yüklemeye geçebilirsiniz.

Minecraft Mod Nasıl Yüklenir?

Forge kurulumunu tamamladıktan sonra mod kurulumuna başlayabilirsiniz. Kurulumun ilk aşaması olarak yüklemek istediğiniz modu aşağıdan seçin ve .jar olarak bilgisayarınıza indirin.

Daha sonra Windows’un Başlat bölümünde arama yaparak Çalıştır uygulamasını açın ve %appdata% yazarak Tamam butonuna tıklayın.

Açılan klasörde bulunan .minecraft klasörüne girin ve yine bu klasörün içinde bulunan mods klasörünü açın. Eğer daha önce mod yüklemediyseniz mods klasörü sizde olmayabilir. Bu durumda kendiniz mods adında bir klasör oluşturabilirsiniz.

Son olarak indirmiş olduğunuz .jar uzantılı modları önceki adımda girdiğiniz mods klasörünün içerisine kopyalayın. İşte mod yükleme işlemi bu kadar. Artık Forge sürümü ile oyuna girip modlu Minecraft oyanabilirsiniz.

En İyi Minecraft Modları

Aşağıda sizler için derlediğimiz en iyi Minecraft modlarını bulabilir ve oynadığınız sürüme göre indirebilirsiniz.

Just Enough Items Modu İndir – Minecraft Envanter Modu

Minecraft Just Enough Items Modu İndir

JourneyMap Modu İndir – Minecraft Harita Modu

Minecraft JourneyMap Modu İndir

Decocraft Modu İndir – Minecraft Eşya Modu

Minecraft Decocraft Modu İndir

Tinkers Construct Modu İndir – Minecraft Craft Modu

Minecraft Tinkers Construct Modu İndir

Chisel Modu İndir – Minecraft Araç Modu

Minecraft Chisel Modu İndir

BiblioCraft Modu İndir – Minecraft Eşya Modu

Minecraft BiblioCraft Modu İndir

Forestry Modu İndir – Minecraft Doğal Yaşam Modu

Minecraft Forestry Modu İndir

Immersive Engineering Modu İndir – Minecraft Mühendislik Modu

Minecraft Immersive Engineering Modu İndir

Biomes O’ Plenty Modu İndir – Minecraft Biyom Modu

Minecraft Biomes O’Plenty Modu İndir

Buraya tıklayarak daha fazla Minecraft Moduna ulaşabilirsiniz.

Yorum


Yorumlar

Hiç yorum yok. İlk yorumu sen yapabilrsin.