18 Kasım 2017 brkwel Teknoloji

Samsung Telefonlarda Ortaya Çıkan “System UI Durduruldu” Hatası Nasıl Çözülür?

Son günlerde Samsung telefonlarda ortaya çıkan System UI durduruldu hatasının nasıl düzeltileceğini bu yazımızda bulabilirsiniz.

Son günlerde Samsung marka Android telefonların eski modellerinde ortaya çıkan “System UI durduruldu” hatası birçok Samsung kullanıcısını rahatsız ediyor. Özellikle S3, S3 Mini, S4, S5 ve Note 2 modellerinde ortaya çıkan bu hata telefonunuzda son uygulamalar ekranına girmeye çalışırken veya uygulamaları kapatırken ortaya çıkıyor ve telefonun arayüzünün yeniden başlatılmasına neden oluyor. 

Virüs ve benzeri kötü amaçlı yazılımlar ile ilgili olmayan bu hataya telefonunuzda bulunan Google uygulamasının son güncellemesinde bulunan bir sorun neden oluyor.

Samsung Telefonlarda System UI Durduruldu Hatası ve Çözümü

Google uygulamasındaki son güncellemenin sebep olduğunu hatayı çözmek için Google uygulamasına gelen güncellemeyi telefonunuzdan kaldırmanız gerekiyor. Öncelikle telefonunuzun Ayarlar bölümüne girin ve buradan Uygulamar kısmını açın. Uygulamalar listesinde Google uygulamasını bulun ve bir kez dokunarak uygulama detaylarına girin. Burada ilk olarak Veriyi Sil veya Verileri Sil düğmesine dokunun ve hatanın çözülüp çözülmediğini kontrol edin. Eğer hata devam ediyorsa aynı yere girin ve Güncellemeleri Kaldır düğmesine dokunarak Google uygulamasına ait güncellemeleri kaldırın. Bunu yaptıkltan sonra hata çok yüksek bir ihtimalle çözülmüş olacaktır.

Güncellemeleri kaldırdıktan sonra Google uygulamasındaki sorun düzelene kadar Play Store üzerinden Google uygulamasını bulun ve sağ üstteki ayar bölümünde Otomatik Güncelle seçeneğini devre dışı bırakın.

Bunları yapmanıza rağmen sorununuz devam ediyorsa yorum bölümünden paylaşabilirsiniz.

Yorum


Yorumlar

Hiç yorum yok. İlk yorumu sen yapabilrsin.