29 Eylül 2019 Burak Kılıç Teknoloji

Ücretsiz Windows 10 için Ön Kayıt İşlemi Nasıl Yapılır?

29 Temmuz' da çıkacak olan Windows 10' a ücretsiz sahip olmak için gerekli şartları ve yapılacak işlemleri bu yazımızda bulabilirsiniz.

Microsoft 29 Temmuz’ da Windows 10 RTM sürümünü çıkarmaya hazırlanıyor. Daha önce bu güncellemeyi birçok kullanıcıya ücretsiz olarak dağıtacağını duyuran Microsoft bunun için bazı şartlar belirlemiş durumda. Bu yazımızda sizlere bu şartları ve ücretsiz Windows 10′ a sahip olmak için yapmanız gerekenleri anlatacağız.

Öncelikle ücretsiz olarak Windows 10′ a sahip olmak istiyorsanız Windows 7 Service Pack 1 ya da Windows 8.1 işletim sistemlerinden birine sahip olmanız gerekiyor. Windows 7 kullanıcıları için sürüm farketmiyor fakat Service Pack 1 güncellemesinin sisteme yüklü olması gerekiyor. Windows 8.1 kullanıcılarının ise sistem güncellemelerini yapmış olması yeterli. Eğer Windows 8 kullanıyorsanız malesef Windows 8.1′ e güncelleme yapmanız gerekiyor.

İşletim sistemimiz uyumlu ise gelelim lisans konusuna. Eğer lisanslı bir işletim sisteminiz varsa Windows 10 için 1 yıllık ücretsiz lisansa sahip olacaksınız. Yani 1 yıl boyunca Windows 10′ u ücretsiz kullanabileceksiniz. Lisanssız Windows kullanıcıları ise Windows 10 için yükseltme yapabilecek ancak sahip olacakları Windows 10′ da lisanssız olacak.

Tüm bunlardan sonra gelelim Ücretsiz Windows 10 için yapılacak işlemlere. Öncelikle şartlarda belirtilen işletim sistemlerinde birine sahip olmanız ve sisteminize en son güncelleştirmeleri yüklemeniz gerekiyor. Tüm güncelleştirmeleri yaptıysanız bilgisayarınız sağ altında saatin yanında aşağıdaki resimde görüldüğü gibi bir Windows 10 logosu gelecek.

Bu logoya tıkladıktan sonra açılan pencerede “Ücretsiz Yükseltmenizi Ayırın” butonuna tıklamanız gerekiyor.

Bu butona tıkladıktan sonra açılan sayfada kullandığınız bir e-posta adresini girip “Onay Gönder” butonuna tıklamanız gerekiyor.

Bundan sonra işlem tamam. Artık 29 Temmuz’da ücretsiz olarak Windows 10’a yükseltme yapabilecekseniz. Bununla ilgili de bir video yayınlayacağız. Bizi takip etmeye devam edin.

Yorum

Yorumlar

Hiç yorum yok. İlk yorumu sen yapabilrsin.