18 Kasım 2017 Burak Kılıç Teknoloji

Windows 10, Creators Update ile Gelen Yeni Özellikler!

Microsoft'un indirmeye sunduğu son Windows 10 güncellemesi olan Creators Update oldukça kullanışlı ve eğlenceli özellikler sunuyor.

11 Nisan tarihinden itibaren tüm dünyada indirmeye sunulan Windows 10′ un yeni güncellemesi Creators Update birçok yeni iyileştirme ve oldukça kullanışlı yeni özellikleri beraberinde getiriyor.

Güncellemeyi Windows 10 yüklü bilgisayarınızın Başlat > Ayarlar > Güncelleştirme ve Güvenlik bölümünde bulunan Windows Update sekmesinden indirip kolayca yükleyebilirsiniz. Ancak boş zamanınızda yüklenmenizi öneriyoruz çünkü güncelleştirmenin tamamlanması biraz zaman alabiliyor ve bu sürede bilgisayarınızı kullanamıyorsunuz.

Güncelleme, tasarım ve oyun anlamında yeni özelliklerin yanında çeşitli iyileştirmeler ve düzeltmeler de içeriyor. İşte bu özelliklerden bazıları.

Paint 3D

Senelerdir Windows işletim sisteminde bulunan klasik Paint uygulamasının biraz daha eğlenceli hali olan Paint 3D ile sıradan çizim özellikleri ile birlikte basit 3 boyutlu şekiller, nesneler ve yazılar da oluşturabiliyoruz. Ayrıca çıkartmalar ve efektlerde mevcut.

Yeni Özellikleri ile Xbox Uygulaması ve Oyun Modu

Xbox uygulamasına gelen yeni özellikler ile artık oyun oynarken kolayca ekran kaydı, ses kaydı ve yayın yapabileceksiniz. Oyun sırasında Windows + G tuşlarına basarak kolayca bu özelliklere erişebilirsiniz. Ayrıca Oyun Modu özelliğini etkinleştirdiğinizde bilgisayarınız işlem önceliğini oynadığınız oyuna verecek ve bu sayede bilgisayarınız daha yüksek performans ile oyunu çalıştırabilecek.

Geliştirilen Microsoft Edge

Microsoft Edge tarayıcısının geliştirilen sekme denetimi ile artık açık olan sekmelerin önizlemesini yapabilirsiniz. Ayrıca Edge tarayıcısının pil kullanımı artık daha iyi.

Gece Modu (Mavi Işık Filtresi)

Uzun süre bilgisayar başında zaman geçiren kişiler için oldukça faydalı olacak bu yeni özellik monitörün yaydığı mavi ışığı azaltarak ekrandan dolayı meydana gelen göz yorulmasını ve rahatsızlıkları biraz olsun azaltıyor. Başlat > Ayarlar > Sistem bölümünde bulunan Ekran sekmesinden açıp kapatabileceğiniz bu özelliği isterseniz zamanlayarak günün belli saatlerinde otomatik olarak açılıp kapanmasını sağlayabilirsiniz.

Yorum

Yorumlar

Hiç yorum yok. İlk yorumu sen yapabilrsin.