18 Ekim 2017 brkwel Teknoloji

Windows 10 Fall Creators Update Nasıl Yüklenir? Yenilikler Neler?

Uzun zamandır beklenen Windows 10'un yeni güncellemesi Fall Creators Update kullanıcılara sunuldu.

Windows 10’un kapsamlı güncellemelerinden bir olarak yayınlanan ve önceki Creators güncellemesinin devamı niteliğinde olan Fall Creators Update resmi olarak yayınlandı.

Windows 10 Fall Creators Update ile Gelen Yenilikler

Microsoft’un yeni tasarım dili olan Microsoft Fluent Design tasarımına geçiş bu güncelleme ile başlıyor. Henüz çok büyük değişiklikler olmasa da aşama aşama yapılacak olan bu geçiş için ilk yenilikler Fall Creators Güncellemesi ile geliyor. Bulanıklaştırılmış şeffaf pencereler ve çeşitli ışık efektleri ile Windows 10 zaman içerisinde daha modern ve çok boyutlu bir arayüze sahip olacak gibi görünüyor.

Yenilenmiş Fotoğraflar uygulaması ile gelen Story Remix, fotoğraf ve videolarınızı bir hikaye üzerinde birleştirmenizi sağlıyor. Ayrıca bu hikayelere çeşitli nesneler de ekleyebiliyorsunuz.

Önceki Creators güncellemesi ile gelen Paint 3D uygulaması çeşitli 3 boyutlu nesneler hazırlamamıza olanak sağlıyordu. Yeni güncelleme 3 boyutlu nesneleri bir kamera ve Mixed Reality Viewer uygulamasıyla gerçek dünyada görmemize olanak sağlıyor.

Ekran klavyesinde yapılan çeşitli yenilikler daha mobil ve kullanışlı bir ekran klavyesi sunuyor. Ayrıca ekran klavyesine emoji desteği de eklenmiş durumda.

Güncellemenin öne çıkan özelliklerden biri olan Windows Mixed Reality ile sanal gerçeklik konusunda da birçok yenilik kullanıcılara sunuluyor. Ayrıca Microsoft, çeşitli bilgisayar üreticileriyle birlikte yeni Windows Mixed Reality uyumlu sanal gerçeklik başlıklarını da satışa sunacak.

Tüm bunların yanında Fall Creators güncellemesi yeni ayarlar, hata ve güvenlik düzeltmeleri de sunuyor. Örneğin artık Windows güncellemeleri için bant genişliğini ayarlayabiliyorsunuz. Bu sayede bilgisayarınızın arka planda güncelleme yaparken internet bağlantınızı kullanılamaz hale getirmesine engel olabiliyorsunuz.

Nasıl Yüklenir?

Başlat > Ayarlar > Güncelleştirme ve Güvenlik > Windows Update bölümünden kontrol edebileceğiniz güncelleme bilgisayarınız için hazır olduğunda otomatik olarak yüklenecektir.

Fakat ben sabırsızım diyorsanız buraya tıklayarak güncelleştirme aracı ile manuel olarak yüklemeye zorlayabilirsiniz. Fakat olası sorunlardan korunmak için güncelleştirmenin otomatik yüklenmesini beklemenizi ve kullanıcı bildirimlerini takip etmenizi öneriyoruz.

Yorum


Yorumlar

Hiç yorum yok. İlk yorumu sen yapabilrsin.