5 Şubat 2020 brkwel Teknoloji

Windows 10 Masaüstüne Geri Dönüşüm Kutusu Nasıl Eklenir?

Windows üzerinde silinen dosyaları geri yüklememize imkan sağlayan geri dönüşüm kutusu masaüstüne nasıl eklenir merak ediyorsanız bu yazımızı mutlaka inceleyin.

Geri dönüşüm kutusu, Windows işletim sisteminde silinen dosyaları geri yüklememize olanak sağlayan oldukça faydalı bir araçtır. Geri dönüşüm kutusuna gönderdiğimiz dosyaları tek bir tık ile kolayca tekrar bilgisayarımıza geri yükleyebiliriz. Bunun için geri dönüşüm kutusunu açıp geri yüklemek istediğimiz dosyaya sağ tıklayıp “Geri Yükle” seçeneğini seçmek yeterli olacaktır.

Windows’un bu faydalı aracının masaüstünde kolayca erişilebilir halde olmasını istiyorsanız veya daha önce masaüstünde bulunan geri dönüşüm kutusu silindiyse aşağıdaki yöntem ile geri dönüşüm kutusunu simgesini masaüstüne kolayca ekleyebilirsiniz.

Windows 10 Masaüstüne Geri Dönüşüm Kutusu Nasıl Eklenir?

Bunun için öncelikle masaüstüne sağ tıklayın ve Kişiselleştir seçeneğini seçin.

Daha sonra açılan ekrandaki sol menüden Temalar bölümüne geçiş yapın. Burada ekranın sağ bölümünde bulunan Masaüstü Simge Ayarları seçeneğine tıklayın.

Açılan pencerede üst kısımdan Geri Dönüşüm Kutusu seçeneğini işaretleyin ve sırasıyla Uygula/Tamam seçeneklerine tıklayarak kaydedin.

İşte Windows 10 üzerinde geri dönüşüm kutusu simgesini masaüstüne eklemek bu kadar basit. Daha fazla bunun gibi faydalı rehberler için bizi takip etmeyi unutmayın.

Yorum


Yorumlar

Hiç yorum yok. İlk yorumu sen yapabilrsin.