20 Ocak 2024 brkwel En Yeniler

cPanel Üzerinde PHP Sürümü Öğrenme ve Değiştirme Rehberi

cPanel üzerinde PHP sürümü öğrenme ve değiştirme, bir web sitesinin performansını optimize etmek veya uyumluluk sorunlarını çözmek için oldukça önemlidir.

Günümüzde web hosting yönetimi için yaygın olarak kullanılan cPanel, birçok web geliştirici için önemli bir araçtır. Bu sebeple PHP sürümü öğrenmek ve değiştirebilmek bazı durumlarda gerekli olabilir.

cPanel üzerinde PHP sürümünü öğrenmek, bir web sitesinin performansını optimize etmek veya uyumluluk sorunlarını çözmek için oldukça önemlidir. Bu yazıda cPanel üzerinde PHP sürümünü öğrenmeyi ve güncellemeyi adım adım bulabilirsiniz.

cPanel Üzerinde PHP Sürümü Öğrenme

Bunun için ilk adım olarak web hosting sağlayıcınız tarafından size verilen bilgiler ile cPanel’e giriş yapmanız gerekiyor. Bilgileriniz ile giriş yaptıktan sonra:

  1. Ana sayfada bulunan Software/Yazılım alanını bulun.
  2. Burada bulunan MultiPHP Yöneticisi seçeneğine tıklayın.
  3. Açılacak olan sayfanın üst bölümündeki Sistem PHP Sürümü başlığı altında hosting hesabınızın varsayılan PHP sürümünü öğrenebilirsiniz. Eğer paylaşımlı bir hosting hesabı kullanıyorsanız burada yazan sürüm hosting sağlayıcınız tarafından yönetildiği için muhtemelen değiştirmeniz mümkün olmayacaktır. Ancak alt kısımda bulunan bölümden hesabınızda bulunan etki alanlarına özel PHP sürümü atayabilirsiniz.
cPanel PHP Sürümü Öğrenme

cPanel Üzerinde PHP Sürümü Nasıl Değiştirilir?

Hesabınızda bulunan bir etki alanına özel bir PHP sürümü atamak istiyorsanız girmiş olduğunuz MultiPHP Yöneticisi bölümünde bulunan etki alanlarınızı işaretleyerek sağ üst köşeden atamak istediğiniz PHP sürümünü seçip Uygula butonuna tıklamanız yeterli olacaktır.

cPanel PHP Sürümü Değiştirme

Artık seçmiş olduğunuz etki alanları belirlediğiniz PHP sürümünde çalışacaktır. Aklınıza takılanları yorum bölümünden sormayı unutmayın.

Yorum


Yorumlar

Hiç yorum yok. İlk yorumu sen yapabilrsin.