Yaşam

Günlük hayata dair haberler, bilgiler ve pratik ipuçları burada.

Zeytinyağının Faydaları Nelerdir?

En sağlıklı bitkisel yağların başında gelen zeytinyağı, birçok hastalığa karşı etkili bir bitkisel yağdır. Ayrıca zeytinyağının faydaları da oldukça fazladır.

Enginarın Faydaları Nelerdir?

Lezzetli ve sağlıklı yemeklerin olmazsa olmazı olan enginar papatyagiller ailesine ait mavi ve mor çiçekler açan bir bitkidir. Enginarın faydaları içerisinde barındırdığı B1, C, E ve K vitaminlerinin yanı sıra çeşitli mineraller sayesinde oldukça fazladır.

Brokolinin Faydaları Nelerdir?

En faydalı ve sağlıklı sebzeler arasında bulunan brokoli lahanagiller ailesinden bir sebzedir. İçerisinde barındırdığı C ve B1 vitaminlerinin yanı sıra kükürt ve potasyum gibi mineraller sayesinde vücudumuz için brokolinin faydaları da oldukça fazladır.

Bamyanın Faydaları Nelerdir?

Sağlıklı ve lezzetli yemeklerin vazgeçilmezi olan bamya ebegümeci ailesinden bir sebzedir. Bamyanın vücudumuza çeşitli faydaları bulunmaktadır.

Karnabaharın Faydaları Nelerdir?

Sağlıklı ve lezzetli yemeklerin vazgeçilmezi olan karnabahar turpgiller ailesinden bir sebzedir. İçerisinde barındırdığı vitamin ve mineraller ile karnabaharın faydaları bulunmaktadır.

Patlamış Mısırın Faydaları Nelerdir?

Lezzetli ve bir o kadar da faydalı bir atıştırmalık olan patlamış mısırın faydalarını merak ediyorsanız bu yazımızı mutlaka inceleyin. Fazla tüketmemeye dikkat etmekte fayda var.

Narın Faydaları Nelerdir?

İçerisinde sakladığı yüzlerce lezzetli ve sulu tanecik ile şaşırtıcı bir meyve olan narın sağlığımız için faydaları da saymakla bitmiyor. İşte narın faydaları.

Kestanenin Faydaları Nelerdir?

Kış aylarının vazgeçilmez lezzetlerinden biri olan kestanenin sağlığımız için faydaları nelerdir merak ediyorsanız kestanenin faydaları yazımızı mutlaka okuyun.

Kediler Neden Kusar?

Kedilerimizin kusmasına sebep olan birçok etken var. Bunların en başında ise stres geliyor. Kedilerin stres olması birçok sağlık sorununa sebep oluyor.

Kedimin kusmasına nasıl çözüm buldum?

Kedim ilk kusmaya başladığında ne yapacağımı bilemedim hiç karşılaşmadığım bir tepkiydi. Çevremdeki insanların önerisiyle haftada 1-2 kez düzenli malt vermeye başladım. Fakat kusmalar devam etti.

Kedi Gezdirme İpi Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Miniklerimizin rahat hareket edebilmesi için uygun gezdirme ipini seçmeliyiz. Dar olan gezdirme ipi kedinizin canını acıtabilir. Bol olan gezdirme iplerinden ise kedileriniz içinden çıkabilir ve olumsuz durumlarla karşılaşabilirsiniz.