1 Ağustos 2022 brkwel Yazılım

En İyi PDF Düzenleme Programları 2022

PDF dosyalarınızı düzenleyebilmenizi sağlayan 5 faydalı PDF düzenleme programı sizler için bir araya getirdik.

PDF (Portable Document Format) yani Taşınabilir Belge Formatı olarak adlandırılan bu dosya formatı bilgisayar kullanırken sıklıkla karşımıza çıkmaktadır. Temel amacı dosya orijinalliğini korumak olan bu format düzenlenemeyen bir belge türüdür. Klasik PDF görüntüleme programları ile genel olarak dosya üzerinde işaretleme yapabilir veya notlar uyarılar ekleyebiliriz. Ancak PDF dosyaları üzerinde düzenlemeler, değişiklikler veya silme işlemi yapabilmek çeşitli PDF düzenleme programları kullanmak gereklidir. Bu yazımızda en iyi 5 PDF düzenleme programını sizlerle paylaşacağız.

En İyi PDF Düzenleme Programları Nelerdir?

PDF dosyaları üzerinde değişiklik yapmamıza olanak sağlan pek çok program mevcuttur. Bu programlar ile genel olarak PDF üzerindeki metinleri düzenleyebilir, resimler ekleyip çıkartılabilir, kısacası aklınıza gelecek birçok düzenleme işlemi yapılabilir. Bu programlardan en iyilerini sizler için derledik.

  1. Adobe Acrobat Pro DC
  2. ABBYY Fine Reader PDF
  3. Foxit PDF Editor
  4. PDF-XChange Editor
  5. PDF Element

Adobe Acrobat Pro DC

Adobe tarafından geliştirilen ücretli bir PDF düzenleme programıdır. Acrobat Pro DC ile PDF dosyalarınızı dönüştürebilir, düzenleyebilir, koruyabilir ve dosyalarınıza e-imza uygulayabilirsiniz. Ücretli olmasına karşın oldukça kapsamlı bir PDF editörüdür. Buraya tıklayarak açılan sayfada Acrobat Pro Deneme Sürümü İndir butonuna tıklayarak Acrobat Pro DC’yi ücretsiz deneyebilirsiniz.

ABBYY Fine Reader PDF

En çok bilinen PDF düzenleyicilerden biri olan ABBYY Fine Reader PDF ücretli bir düzenleyicidir. Buraya tıklayarak programı ücretsiz deneyebilirsiniz.

Foxit PDF Editor

Foxit PDF düzenleyici ile PDF dosyalarınızı hızlı bir şekilde düzenleyebilirsiniz. Ücretli olan bu programın farklı versiyonları denemek için buraya tıklayarak ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

PDF-XChange Editor

PDF düzenleme programları arasında zengin özelliklere sahip, en hızlı ve küçük olan bu program ücretsiz bir PDF düzenleyicidir. Programı indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

PDF Element

PDF düzenleme ve dönüştürme için oldukça faydalı bir program. Ücretsiz denemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Sizler için bir araya getirdiğimiz en iyi 5 PDF düzenleme programı yazımız bu kadar. Ayrıca Excel ile ilgili ipuçları için buradaki yazımızı inceleyemeyi unutmayın. Daha fazla bunun gibi içerik için sayfamızı takipte kalın.

Yorum


Yorumlar

Hiç yorum yok. İlk yorumu sen yapabilrsin.