22 Aralık 2019 brkwel Teknoloji

WhatsApp Parmak İzi Kilidi Nasıl Eklenir?

WhatsApp'a yakın zaman önce eklenen parmak izi kilidi nasıl etkinleştirilir merak ediyorsanız bu yazımızı mutlaka inceleyin.

Oldukça popüler bir mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp, kişisel mesaj ve içeriklerimizi içerisinde barındırabiliyor. Bu sebeple özel mesajların istenmeyen kişiler tarafından okunması engelleyebilmek için yakın zaman önce uygulamaya parmak izi kilidi özelliği eklendi. Bu özellik ile WhatsApp açılışta sizin tanımlamış olduğunuz parmak izini soruyor ve sizden başka kişilerin uygulamayı kurcalamasnı engelliyor. Tabi bu özelliği kullanabilmeniz için telefonunuzda hali hazırda bir parmak izi sensör donanımı mevcut olması gerekiyor. Ayrıca WhatsApp uygulamasını son sürüme güncellemeniz de gerekebilir.

WhatsApp Parmak İzi Kilidi Nasıl Eklenir?

Eğer telefonunuzda parmak izi sensörü mevcut ise aşağıdaki adımları izleyerek kolayca WhatApp uygulamasına parmak izi kilidi ekleyebilirsiniz.

Bunun için öncelikle telefonunuzdan WhatsApp uygulamasını açın ve sağ üst köşede bulunan 3 nokta şeklindeki menü simgesine dokunun. Buradan Ayarlar seçeneğini seçin.

Açılan bölümde Hesap seçeneğini seçin ve tekrar açılan sayfada Gizlilik seçeneğini seçin. Bu bölümde sayfanın en altında bulunan Parmak İzi Kilidi ayarını seçin.

Karşınıza Parmak iziyle aç özelliği çıkacak. Bu özelliği sağ tarafında bulunan açma/kapama butonu ile aktif edin. Özelliği etkinleştirdikten sonra sizden parmak izinizi onaylamanızı isteyecek. Bunun için telefonunuzun parmak izi sensörüne dokunarak parmak izinizi tanımlayın.

Parmak izinizi tanımladıktan sonra farklı ayarlar karşınıza çıkacak. Buradan uygulamanın ne sıklıkta parmak izi soracağını ayarlayabilir veya gelen bildirimlerin içeriğini gizleyebilirsiniz. Otomatik olarak kilitle seçeneğini Anında olarak seçerseniz WhatsApp her açılışta size parmak izi soracaktır.

Daha fazlası için bizi takip etmeye devam edin.

Yorum


Yorumlar

Hiç yorum yok. İlk yorumu sen yapabilrsin.