17 Mayıs 2020 Burak Kılıç Nasıl Yapılır?

WhatsApp Web Karanlık Mod Nasıl Açılır?

Henüz resmi olarak sunulmayan WhatsApp Web karanlık mod özelliğini etkinleştirmenin bir yolu keşfedildi. Detaylar yazımızda.

Popüler mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp’ın mobil cihazlarda sıkça tercih edilen karanlık modunu WhatsApp Web sürümünde de kullanmanın bir yolu keşfedildi.

Karanlık Mod Nedir?

Karanlık diğer adıyla koyu mod, mobil ve masaüstü cihazlarda uygulamaları kullanırken ekranın daha az göz yorması açısından tercih edilen faydalı bir özelliktir.

WhatsApp Web Karanlık (Koyu) Mod Nasıl Etkinleştirilir?

Bilgisayarınızın tarayıcısı üzerinden WhatsApp’ı kullanmanızı sağlayan WhatsApp Web sürümünde karanlık mod şuan için resmi olarak sunulmuş bir özellik değil. Bu sebeple nasıl yapıldığına geçmeden önce yapacağınız işlemlerin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve adımları uygularken dikkatli olmayı unutmayın.

Ek olarak henüz sunulmuş bir özellik olmadığı için WhatsApp Web’i her açtığınızda bu ayarı yapmanız gerekecek.

Google Chrome, WhatsApp Web Karanlık Mod Nasıl Açılır?

Eğer Google Chrome web tarayıcısını kullanıyorsanız aşağıdaki adımları takip ederek karanlık mod özelliğini deneyebilirsiniz.

İlk olarak bilgisayarınızın tarayıcısından https://web.whatsapp.com/ adresine girin ve QR kodu kullanarak mevcut WhatsApp hesabınız ile oturum açın.

Giriş yaptıktan sonra eğer Google Chrome tarayıcısını kullanıyorsanız klavyenizden F12 tuşuna basın veya WhatsApp Web ekranının boş bir alanına sağ tıklayarak İncele seçeneğini seçin.

WhatsApp Web Karanlık Mod Nasıl Açılır?

Açılacak olan Geliştirici Araçları panelinde web sayfasına ait kodları göreceksiniz. Burada üst kısımlarda bulunan <body class=”web”> etiketini bulun.

WhatsApp Web Karanlık Mod Nasıl Açılır?

Bu etiket üzerindeki “web” yazısına çift tıklayarak bunu “web dark” olarak değiştirin.

WhatsApp Web Karanlık Mod Nasıl Açılır?

Bu işlemi uyguladıktan sonra WhatsApp Web karanlık moda geçmiş olacaktır.

Eğer işlemler sırasında beklenmedik bir durum ile karşılaşırsanız CTRL + F5 ile tarayını sayfanızı yenilemeniz sorunu düzeltebilir. Ayrıca aklınıza takılanları yorum bölümünden sormayı unutmayın.

Yorum

Yorumlar

Hiç yorum yok. İlk yorumu sen yapabilrsin.