21 Kasım 2017 brkwel Teknoloji

Windows 10 WiFi İnternet Paylaşımı Nasıl Yapılır?

Akıllı telefonlarımızda sıklıkla kullandığımız hotspot özelliğini Windows 10 ile bilgisayarınızda da kullanabilirsiniz.

Hotspot, diğer adıyla mobil etkin nokta özelliği cihazımızdaki internet bağlantısını, mevcut wireless özelliğini kullanarak tıpkı bir modem gibi diğer cihazlar ile paylaşmamızı sağlıyor. Genellikle mobil cihazlarımızda kullandığımız hotspot özelliğini Windows 10 üzerinde hiçbir ek uygulamaya gerek kalmadan nasıl kullanacağınızı bu yazımızda anlatacağız.

Öncelikle güncel bir Windows 10 sürümünü ve çalışır durumda bir wifi bağdaştırıcınız olduğundan emin olun. Daha sonra bilgisayarınızdan Başlat > Ayarlar (çark simgesi) > Ağ ve İnternet bölümüne girin. Burada sol taraftan “Mobil etkin nokta” sekmesine geçiş yapın.

Bu bölümde bilgisayarınızın mobil etkin nokta özelliğini kolayca açıp kapatabilirsiniz. “Ağ adı” ve “Ağ parolası” kısmında paylaşılan bağlantının adını ve parolasını bulabilirsiniz. Ayrıca “Düzenle” butonuna tıklayarak ağ adını ve parolasını değiştirebilirsiniz.

Tüm bunları ayarladıktan sonra tek yapmanız gereken özelliği aktif hale getirip diğer cihazlarınızı wifi ile paylaştığınız ağa bağlamak olacaktır.

Yorum


Yorumlar

Hiç yorum yok. İlk yorumu sen yapabilrsin.