29 Eylül 2019 brkwel Yaşam

Akkum Kedi Kumu Incelemesi

Yazımızda akkum ince taneli kedi kumunun olumlu ve olumsuz yanlarına değineceğiz.

Öncelikle hepinize bol patili günler. Kum alırken markaların ve ürünlerin çeşitliliği insanın aklını karıştırabiliyor bu yüzden yaklaşık 6 ay süresince kullanıp fiyat/performans oranına göre memnun kaldığımız akkum pudra kokulu kumdan bahsedeceğim.

Akkumu tercih etme nedenlerimiz:

  • Öncelikle litre olarak değil kg olarak satılıyor. Çoğu marka litrelik kum veriyor zaten kedilerimiz büyüdüğünde mama ve kumlarına yetişemiyoruz o yüzden ne kadar kum o kadar iyi.
  • Fiyat konusunda değinmek istiyorum internette biraz daha pahalı olsa da ben 10kg akkum ince taneli kumu 17.5 TL ye alıyorum.
  • Koku konusu açıkcası sadece kedi kumunun başarısıyla ilgili değil. Kedinin maması, ilaçları hele ki yaş mama veriyorsanız kokuyu daha da arttıracaktır. Akkum ince taneli pudralı kumunun dışkı kokusunu kamufle etmesini 10 üzerinden 5 olarak değerlendiriyorum. Şunu belirtmek de fayda görüyorum: Malesef deneyeceğiniz birçok marka da daha kötü deneyimler elde edeceğiniz bir gerçek. Ornek vermek gerekirse VanCat kedi kumunun parfümü daha ağır ve odanız daha uzun süre parfümlü kokacak ama bu kediniz için ne kadar yararlı? Ve bu parfümlü ürünler dışkı kokusunu bastırmada ne kadar başarılı? Bu yüzden hangi marka olurs olsun önceliğin pudralı oluyor.
  • Topaklanmasını da başarılı buluyorum 10 üzerinden 7/8 gayet uygun.

Denediğim sayısız marka kumdan gözü kapalı olarak aldığım ve devamlı kullandığım marka Akkum. Kedimde herhangi bir enfeksiyon veya rahatsızlık belirtisi hiç olmadı bu yüzden önermekte sakınca bulmuyorum. 

Yorum

Yorumlar

Hiç yorum yok. İlk yorumu sen yapabilrsin.