29 Eylül 2019 brkwel Yaşam

Kedi Gezdirme İpi Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Miniklerimizin rahat hareket edebilmesi için uygun gezdirme ipini seçmeliyiz. Dar olan gezdirme ipi kedinizin canını acıtabilir. Bol olan gezdirme iplerinden ise kedileriniz içinden çıkabilir ve olumsuz durumlarla karşılaşabilirsiniz.

Öncelikle kedi gezdirme ipini neden almaya ihtiyaç duyduğumuzu belirtelim: Minik oğlumuz Bulut ile 1 haftalık aile tatiline çıkmaya karar vermiştik.

Kedimize bu süreçte gerekli olabilir diye petshoptan gezdirme ipi aldık ve ilk birkaç denemeyi evde yapıp kedimizin alışmasını sağladık. O zamanlar Bulut çok iri değildi ve kedi gezdirme ipi onun vücudunun ölçülerine uygun gelmişti.

Kedimiz büyüdükçe resimdeki gezdirme ipi boynunu zorlamaya, aniden atak yaptığı durumlarda canını acıtmaktaydı. Aslında kedimiz büyümeden öncede bu durumu hissediyordum fakat kaç yere sorduysak kediler için sadece bu ürünün olduğunu söylüyordu. Biz de kedimiz koşmaya başladığında boğazı incinmesin diye bizde onunla beraber koşmaya başlıyorduk.

Kedimiz büyüdükçe arayış içine girdik ve küçük ırk köpek göğüslüğünü keşfettik. Veteriner hekimimizin dükkânından satın aldık fakat bizim oğlana dar geldi meğerse 1 bedenmiş. Biz de internetten başka bir markanın M bedenini sipariş ettik. Bu sefer aldığımız ürün ise bir önceki ürüne göre çok bol ama küçültüp büyültebildiği için kedimizin bedenine uygun ayarladık. 

Kedi gezdirme ipi alırken nelere dikkat etmeliyiz?Boyun bölgesinin genişliği kedinizin boynuna uygun olmalı. Bu benim icin en önemli ayrıntılardan biri nedenine değinecek olursak: Kediniz hareketli bir canlıya doğru aniden koştuğu durumlarda siz müdahale edemeden ip gergin pozisyonda gelip kedinizin boğazını, gırtlağını malesef incitecek.

Yorum


Yorumlar

Hiç yorum yok. İlk yorumu sen yapabilrsin.