Bilgisayarınızda kendi web sunucunuzu oluşturmanıza olanak sağlayan WampServer ile PHP dosyalarınızı dolayca bilgisayarınızda çalıştırabilir, phpmyadmin ile MYSQL veritabanı oluşturabilirsiniz. Kurulumu ve kullanımı oldukça kolay olan WampServer programını aşağıdaki linke tıklayarak bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Wamp Server İndir

WampServer Kurulumu

Programı 32 veya 64 bit oalrak bilgisayarınıza indirdikten sonra kurulum dosyasını çalıştırın ve yükleme işlemini normal bir program yükler gibi tamamlayın. Kurulum sırasında sizden isteyeceği güvenlik izinlerini etkinleştirmeyi unutmayın.

WampServer Kullanımı

WampServer programını çalıştırdıktan sonra saatin yanında bulunan sağ alt bölümde çıkan simgeye sağ tıklayıp "Bütün Servisleri Başlat" seçeneğine tıklamanız gerekiyor. Bu simge yeşil renge döndükten sonra C:\wamp veya C:\wamp64 içerisinde bulunan www klasörüne PHP dosyalarınızı yükleyerek çalıştırabilirsiniz.

WampServer Kullanımı

Phpmyadmin ile MYSQL veritabanı kontrollerine ulaşmak isterseniz de tarayıcınızın adres çubuğuna http://localhost/phpmyadmin yazmanız yeterli olacaktır.