18 Mayıs 2019 brkwel Nasıl Yapılır?

WordPress Eklenti Nasıl Yüklenir?

Adım adım Wordpress ile site kurma rehberimizin bu yazısında sitenize yeni özellikler kazandıracak eklentiler yüklüyoruz.

WordPress serimizin bu yazısında sitemize yeni özellikler kazandıracak ve daha etkileşimli bir sayfa oluşturmamızı sağlayacak yeni eklentileri nasıl yükleyeceğimize göz atıyoruz. Temamızı özelleştirdiğimiz bir önceki yazımıza aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

WordPress Tema Ayarları

 Wordpress sitemize eklenti yüklemek için öncelikle admin paneline giriş yapıyoruz ve sol menüde bulunan Eklentiler bölümünden Yeni Ekle seçeneğine tıklıyoruz.

Açılan sayfada sağ üst menüdeki arama kutusundan yüklemek istediğiniz eklentiyi bulabilir veya Popüler – Öne Çıkan sekmelerinden en çok kullanılan eklentilere göz atabilirsiniz. Ayrıca Eklenti Yükle butonuna tıklayarak elinizde mevcut olan .zip dosyasındaki eklentileri de yükleyebilirsiniz.

Yüklemek istediğiniz eklentiyi bulduktan sonra hemen yanında bulunan Hemen Yükle butonuna tıklayın ve yüklenmesini bekleyin. İşlem tamamlandıktan sonra aynı buton Etkinleştir seçeneğine dönüşecektir. Tıklayıp ekletiyi aktif etmeyi unutmayın.

Yorum


Yorumlar

Hiç yorum yok. İlk yorumu sen yapabilrsin.