29 Eylül 2019 brkwel Teknoloji

Acronis True Image 2015 ile Yedekleme ve Geri Yükleme (Backup/Restore) Nasıl Yapılır?

Acronis True Image programı ile bilgisayarınızın yedeğini(imajını) almayı ve aldığınız bu yedeği nasıl geri yükleyeceğinizi bu videoda bulabilirsiniz.

Bilgisayarınıza sürekli fotmat atmak ve yeniden program/driver yüklemek zor geliyorsa bilgisayarınızı bir kere formatlayıp programları/driverları yükledikten sonra Acronis True Image programı ile kendi recovery dosyanızı oluşturabilirsniz. Daha sonra bilgisayarınıza format atmanız gerektiği zamanlarda bu yedekten kolayca kurulum yapabilirsiniz.

Videoda detaylı olarak anlatmış olduğumuz yedeğin boyutu büyük olacağı için büyük boyutlu bir depolama aygıtına ihtiyacınız olacak. Eğer büyük boyutlarda harici bir aygıtınız yoksa bilgisayarınızın diskinde yeni bir alan oluşturup bu yedeği o alanda saklayabilirsiniz.

Ayrıca unutmayın ki bu yedek sadece kendi bilgisayarınızda çalışacaktır. Almış olduğunuz yedeği farklı donanıma sahip bir bilgisayara yüklerseniz sorun yaşayabilirsiniz. Bu yüzden bu yöntem ile aldığınız yedeği sadece kendi bilgisayarınıza kullanmanızı öneriyoruz.

Farklı bilgisayarlarda kullanabilmek için Universal Restore ile yedek almanız gerekiyor. Bunun için ayrı bir video yakın zamanda yayınlayacağız.

Not: Bu işlem sırasında ortaya çıkabilecek sorunlar tamamen kendi sorumluluğunuzdadır. Fakat yorum bölümünden aklınıza takılanları veya yaşadığınız sorunları yazarsanız yardımcı olmaya çalışacağız.

Acronis True Image 2015 programının 30 günlük deneme sürümünü aşağıdaki linkten indirebilirsiniz.

Acronis True Image 2015 (Windows) – İNDİR

Bizi takip etmeye devam edin.

Yorum

Yorumlar

Hiç yorum yok. İlk yorumu sen yapabilrsin.