18 Kasım 2017 brkwel Teknoloji

Google Chrome Windows Sürümü Güncellendi.

Geçtiğimiz haftalarda gelen Chrome 53 güncellemesi ile Google Chrome Windows sürümü performans ve tasarım konusunda birçok yenilik içeriyor.

Son zamanlarda performans konusunda eleştiriler almaya başlayan Chrome tarayıcısını iyileştirme yönünde çalışmalar yapan Google yayınladığı güncellemeler ile bu sorunları düzeltmeye kararlı görünüyor.

Bu ayın başlarında Windows sürümü için yeni güncelleme alan Google Chrome tarayıcısı performans ve tasarım konusunda birçok iyileştirmeye sahip olduğunu söyleyebiliriz.

53 sürüm numarası ile yayınlanan güncellemede CPU ve güç tüketimi konusunda daha verimli hale gelen tarayıcı özellikle dizüstü bilgisayar kullanıcılarını sevindirecek gibi görünüyor. Bir süredir dizüstü bilgisayarımda test etme imkanı bulduğum bu yeni güncellemenin eskiye göre oldukça performanslı olduğunu belirtmek isterim. Özellikle pil konusunda da iyileştirmeler oldukça önemli. Öyle ki bir dizüstü bilgisayar için standart kullanımda en çok pil tüketen uygulamalar arasında web tarayıcılar bulunuyor.

Performans güncellemelerinin yanı sıra tasarım konusunda da birçok yenilik mevcut. Chrome Windows sürümü bu güncelleme ile Google’ın Material tasarımına oldukça yaklaşmış. Genel aryüzde, ikon ve efektlerde yapılan değişikliler Material tasarımın özelliklerini barındırıyor ve oldukça başarılı. Yeni tasarım ile ilgili ekran görüntülerini aşağıda bulabilirsiniz.

Yeni güncellemeyi henüz yüklemediyseniz Yardım > Hakkında menüsünden güncellemeyi yükleyebilirsiniz.

Ayrıca burada bulunan linkten Chrome tarayıcısını bilgisayarınıza yükleyebilirsiniz.

Yorum


Yorumlar

Hiç yorum yok. İlk yorumu sen yapabilrsin.