23 Ekim 2019 brkwel Teknoloji

Google Chrome Hay Aksi Hatası ve Çözümü

Bu yazıda Google Chrome tarayıcısında karşılaşılan "Hay Aksi! Bu web sayfası görüntülenirken bir hata oluştu." hatasını nasıl çözeceğinizi bulabilirsiniz.

Google Chrome tarayıcısında “Hay Aksi! Bu web sayfasını görüntülerken bir hata oluştu.” şeklinde hatasının çözümü için aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.

Bu hata iki sebeple oluşabiliyor. Öncelikle sorunun erişmeye çalıştığınız sitede olmadığından emin olmak için tarayıcınızdan farklı birkaç siteye ve Ayarlar / Geçmiş gibi tarayıcı menülerine girmeye çalışın. Eğer farklı sitelere ve bu menülere erişebiliyorsanız sorununuz yüksek olasılıkla erişmeye çalıştığınız web sitesindedir. Bu durumda ilgili sitenin yöneticisine durumu bildirmek ve beklemek dışında yapacağınız bir şey kalmıyor.

Ancak Google Chrome tarayıcınız da girmeye çalıştığınız tüm sitelerde ve tarayıcınızın Ayarlar gibi menülerinde de bu hatayı alıyorsanız sorun bilgisayarınızda yüklü olan Chrome tarayıcısındadır. Ayrıca bilgisayarınızın Ram kullanımı çok yüksek seviyedeyse Chrome bu şekilde hata verebilir. Bu sebeple öncelikle bilgisayarınızın Ram durumunu Görev Yöneticisinden kontrol etmeyi unutmayın. Eğer yüksek ram kullanımı var ise buna sebep olan programları kapatıp Chrome’u çalıştırmayı deneyin. Eğer hala sorun devam ediyorsa bilgisayarınızda bulunan Chrome tarayıcısını ve tarayıcı ile alakalı tüm dosyaları silip yeniden kurulum yapmanız gerekmektedir..

Chrome tarayıcısını Windows yüklü bilgisayarınızdan Program Ekle/Kaldır menüsünü kullanarak kaldırabilirsiniz. Bu işlem sırasında aşağıda göreceğiniz ekranda “Tarama verileriniz de silinsin mi?” kutucuğunu işaretlemenide fayda var. Ayrıca kaldırma işleminin tüm geçmişinizi ve sık kullanılan öğelerinizide sileceğini unutmayın.

Google Chrome tarayıcısını bilgisayarınızdan tamamen kaldırdıktan sonra bilgisayarınızdan C:Program FilesGoogleChrome (64Bit işletim sistemi kullanıyorsanız C:Program Files (x86)GoogleChrome) ve C:UsersKullanıcıAdıAppDataLocalGoogle adreslerinde bulunan tüm klasörleri ve dosyaları silin. Adreste bulunan KullanıcıAdı bölümünde sizin bilgisayarınızda kullanmakta olduğunuz kullanıcı adınızı yazmayı unutmayın.

Chrome’u kaldırıp klasörler ve dosyaları temizledikten sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın ve aşağıdaki linke tıklayarak tarayıcıyı yeniden yükleyin. Tarayıcı yeniden kurulduğunda sorununuz yüksek olasılıkla çözülecektir.

Google Chrome (Windows) – İNDİR

Yeniden kurulum yapmanıza rağmen hala aynı hatayı almaya devam ediyorsanız Revo Uninstaller programı ile Advanced modu kullanarak bilgisayarınızda Chrome ile alakalı tüm verileri temizleyip Chrome tarayıcısını bilgisayardan kaldırın ve tekrar deneyin.

Revo Uninstaller (Windows) – İNDİR

Tüm yaptıklarınıza rağmen hata devam ediyorsa Aşağıdaki linkten Mozilla Firefox tarayıcısını indirip kullanabilirsiniz.

Mozilla Firefox Web Tarayıcı İndir

Aklınıza takılanları yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Yorum


Yorumlar

Hiç yorum yok. İlk yorumu sen yapabilrsin.