16 Ağustos 2017 brkwel Teknoloji

Kredi Kartı ile İnternetten Alışveriş için Onay Tarihi 31 Aralık 2017’ye Uzatıldı.

Online alışverişlerde kredi kartı kullanımı için müşteri onayı gerekecek. BDDK'nın daha önceden 17 Ağustos olarak belirlediği tarih 31 Aralık tarihine kadar uzatıldı.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu (BDDK) tarafından alınan karar ile tüm bireysel banka ve kredi kartlarının online alışverişlerde kullanılabilmesi için kart sahibinin onayının alınması gerekeceğini duyurmuştu.

BDDK’nın daha önceden 17 Ağustos 2017 olarak belirlediği tarih alınan yeni karar ile 31 Aralık 2017 tarihine kadar uzatıldı. Kartınızı internet alışverişlerinde kullanabilmek için bu tarihe kadar bankanıza başvurmazsanız 1 Ocak 2018 tarihinden itibaren kartınız otomatik olarak internet kullanımına kapatılacak.

Kartınızı İstediğiniz Zaman Tekrar Açabilirsiniz.

Onay vermemeniz durumunda kartınızın internet alışverişine kapatılması kalıcı bir durum değil. 31 Aralık Tarihinden sonra da kartınızı istediğiniz zaman internet kullanımına açıp kapatabileceksiniz. Fakat bu tarihe kadar onay vermezseniz siz onay verene kadar kartınız ile internet alışverişi yapamayacaksınız.

Onay İşlemini Nasıl Yaparım?

Bankanızın müşteri hizmetlerini arayarak bu işlemi kolayca yaptırabilirsiniz.

Yorum


Yorumlar

Hiç yorum yok. İlk yorumu sen yapabilrsin.